Kommenteeri

Teatrifest 2023

Täna toimus meie majas esimesest korda Muuga Lasteaia Teatrifest. Olime külla
kutsunud kõik Maardu lasteaiad, eesmärgiga pakkuda võimalust lastel nautida esinemiskunsti nii näitleja kui ka publiku rollis. 

Kõik lasteaiad olid ette valmistanud Eesti rahvajuttudele põhinevad näidendid ning neid hindas väärikas žürii kooseisus:

Viire Valdma - Eesti Draamateatri näitleja
Piret Arikainen - Laulasmaa kooli muusikaõpetaja ja pärimuskultuuri edendaja
Kadi Georg - Muuga Lasteaia hoolekogu esindaja
Stella Lusmägi - Muuga Lasteaia direktor


Esimesena tegi oma etteaste Muuga Lasteaed ning esitamisele tuli rahvuslikust laulust inspireeritud õpetlik lugu "See oli ennemuistsel aal...".  Valjud lauluhääled ja lustlik lavastus läks publikule südamesse ning lapsi tänati pika aplausigaSeejärel liikusime teise saali, kus esinemisjärg oli Lasteaed Rõõm käes. Nende etenduses "Krõll metsas" oli andekalt põimitud aktuaalset loodushoiu ning jäätmete sorteerimise teemat Eesti lastekirjanduse klassikaga. Lapsed olid selgeks õppinud palju teksti ning mitmed toredad laulud. 


 Edasi oli aeg liikuda muusikasaali, kus oli end valmis seadnud Lasteaed Rukkilill. Etendus "Valge liblikas" sisaldas endas nii tantsu, laulu kui ka pillimängu. Taas puudutati olulist teemat, kuidas kõige parem on alati olla enda moodi. Eriti vahva lisana oli etendusega seotud ka lapsevanem, kes saatis lapsi kitarril.
 

Suure põnevusega liikus publik ja žürii spordisaali, kus Lasteaed Sipsik etendas oma vahvat ja humoorikat lugu "Kadunud saba". Lapsed olid selga saanud vahvad kostüümid ning õppinud selgeks pika loo, mis õnneks lõppes siiski saba leidmisega! 


Peale etenduste lõppu oli kõigil esinenud lastel võimalik koos Muuga Lasteaia muusikaõpetaja Mairega ja ürituse juhi Tiiuga veidi tantsida, laulda ning oodata millal žürii oma otsuse teatavaks teeb. Lõpuks nad tulid ning tunnustuste jagamine võis alata! 

Parim rahvajutu tõlgendus: Muuga Lasteaed
Parimad dekoratsioonid: Lasteaed Rõõm
Parimad kostüümid: Lasteaed Rukkilill 
Parim näitlejameisterlikkus: Lasteaed Sipsik

Vahva hommikupooliku lõpetasime žürii tänamise ning väikese suupistelauaga, kus külalised said omavahel suhelda ning jagada muljeid.


Tänusõnad

Suur tänu kogu Muuga Lasteaia perele, kus igaühel meist oli oma tähtis roll, et taoline üritus meie majas õnnestuks!
Suur tänu meie vägev žürii! Tõeliselt uhke tunne oli! 
Suur tänu kõigile külalistele, et võtsite meie kutse vastu! Teiega koos oli nii tore. Inspireerisite meid oma vahvate etendustega! Südamlikud kallistused kõigile õpetajatele, kes olete oma lastega nii suure töö ära teinud! 
Suur tänu armsad lapsed! Teie rõõm nii laval kui publikus on see, miks taolised üritused sünnivad. 

Kohtume aastal 2024 uuel Muuga Lasteaia teatrifestil. 

Lisa kommentaar

Email again: