Kommenteeri

Näitus "Minu armas Eesti asi"

Vabariigi sünnipäeva eel avati pidulikult Muuga Lasteaias näitus „Minu armas Eesti asi“. Koostöös perede ja lasteaia töötajatega valminud näitusel näeb toredaid leide tänasest ja möödunud aegadest.
Ootame teid kõiki näitust vaatama!

Lotte rühma õpetaja Eve tõi näitusele vana kokaraamatu aastast 1955, mille järgi tegi süüa juba tema ema. Ralfi ja Arielle ema tõi näitusele oma Karu-aabitsa. Õpetaja Ulvi pani välja oma lapsepõlve lemmikraamatu „Imelik peegel“. Lotte rühma laps Beliina tõi näitusele Eesti rahvuseepose "Kalevipoeg".

Õpetaja abi Elina esitles näitusel pilti ja peo kava, kus ta on koos oma tütrega laulu- ja tantsupeol „Mina jään“ 2017. aastal.

Krõlli rühma Kaarin tõi näitusele oma vana-vanaema poolt tikitud Muhu padja. Padjal on näha erinevaid Muhumaal kasvavaid lilli nagu näiteks meelespäid, karukelli, karikakraid, moone, kassikäppe, rukkililli jt. Kaarin ütles, et kui ta paneb pea padjale ja silmad kinni, siis ta tunneb oma põse vastas mustreid ja Muhu lammaste villa padja sees.

Lasteaia hoolekogu esindaja Margus Moorits kinkis igale rühmale lauavimpli, mille ta oli 1993. aastal koos vanaisaga valmistanud. Üks kingitud vimplitest kaunistab ka direktori kabinetti.

Krõlli rühma laps Adriana koos oma ema Larissaga tõi näitusele armastusega hoitud Eesti kroonid.

Õpetaja abi Naima ja õpetaja Ene panid näitusele välja kuulsad, täpilised kuivainetopsid, mis kaunistasid kunagi iga pere kööki.

Jussikese rühma õpetaja Eve tõi vaatamiseks Eesti rahvariides nukud. Direktor tõi näitusele oma tütre rahvariidepluusi, mille õmbles ja tikkis tema vanatädi.

Õppejuht Kadri tõi näitusele kaks komplekti rahvariideid - Räpina ja Viru-Nigula. 

Täname kõiki lapsevanemaid ja töötajaid, kes aitasid kaasa näituse õnnestumisele!

Lisa kommentaar

Email again: