Muuga Lasteaia teekond rohelise lipuni

Täna tunnustati Muuga Lasteaeda rohelise lipuga.

Muuga Lasteaed liitus rahvusvahelise Rohelise kooli programmiga 2019. aasta septembris. Rohelise kooli programm, ingliskeelse nimega Eco-Schools Global, on tuntuim ülemaailmne keskkonnaharidusprogramm õppeasutustele - seal osaleb üle 70 riigi. Eestis on Rohelise kooli programmiga liitunud üle 170 haridusasutuse.

Rohelise kooli programm tegeleb 12 keskkonnasäästliku teemaga, millest austus valib õppeaastaks teemad, millele keskenduda. Meie valitud teemad olid:

• Elurikkus, loodus, õueala
  • Globaalne kodakondsus
  • Tervis ja heaolu

Mais saime rohelise lipu taotluse läbivaadanud komisjonilt positiivse vastuse: „Väga hea oli lugeda teie nõuetekohaselt vormistatud ja sisukat taotlust ja saada kinnitust, et olete igati rohelise lipu väärilised. Hindajad tõid positiivsena välja teie osalemise kohalikes algatustes, kogu teie tegevus on süsteemne ja kohandatud lasteaia tingimustele.“

4.juunil toimunud Rohelise kooli võrgustiku lühikonverentsil ja rohelipu tunnustusüritusel andis virtuaalselt rohelised lipud õppeasutustele Rohelise kooli programmi Eesti patroon, EV President Kersti Kaljulaid.

Tunnustame Muuga Lasteaia Rohelise kooli programmi töörühma!