Koolieelikute õppereis Aegna saarele

12.juunil osalesid Muuga Lasteaia koolieelikud keskkonnaharidusprogrammis „Elurikkus Aegna saarel II“. Reis saarele algas Rohuneeme sadamast väikelaevaga Liisa. Peale põnevat meresõitu uuriti koos giid Elikoga Aegna kaarti, saadi teada maastikukaitseala tähendus ja looduses viibimise põhitõed. Pea 4 kilomeetrise teekonna jooksul uuriti ja tutvuti juba tuttavate ja mitte nii tuttavate puudega, söödavate ja mürgiste taimedega. Märgati kuklaste pesa, ämblikuvõrke, linnupesi ning metssea songerdust. Peale söögipausi loodusmajas said lapsed kaasa teadmised prügi sorteerimise vajalikkusest ja miks peab loodust puhtana hoidma. Põnev seiklus Aegnal lõppes kivirahnude juurest aardekirstu leidmisega.

Meie koolieelikud on nüüd loodushoiu teadmiste võrra rikkamad ja targemad, millega on hea sügisel alustada kooliteed.