Kommenteeri

Jõulud 2023

Jõulud on aeg, mis on täis maagiat, soojust ja naeratusi. Kõike seda on ka meie majas jagunud kogu pühadeootuse aeg. 
Alguse tegime 1. detsembril, kui ühiste laulude ja tantsudega tähistasime advendiaja saabumist jõulutulede süütamisega. 
Järgnesid juba toredad jõulumaade külastused, kui nii Pähklipuu kui Kreegipuu lapsed külastasid Anija jõulumaad! Vahva etenduse vaatamine ja Jõuluvana külaskäik tõi lastele palju rõõmu. 
Pirnipuu ja Õunapuu lapsed külastasid aga Viikingite küla jõulumaad. Seal said nad tegutseda Piparkoogimajas, Nõiamajas loitsu öelda, võistelda viikingite osavusvõistluses ja sööta parte ning jäneseid. Jõuluvana käis ka ning lapsed esitasid oma õpitud salme, laule ja tantse.
Suured tänud meie lapsevanematele, personalile ja sõpradele, kelle abiga saime ka käesoleval aastal jagada jõulurõõmu Muuga eakatele.  Koos Maardu Linnavalitsusega ootasime meie maja muusikasaali Muuga eakaid, meeleolukale kontserdile. Esinesid Pirnipuu rühma lapsed ning meie väikesed päkapikud jagasid südamega tehtud kingipakke. Pakke oli nii palju, et lisasime veel teisegi jagamise päeva, kus traditsiooniliselt saime lasteaia peaväravas tervitada kohalikke. Tore oli kohtuda inimestega, kes juba mitmendat korda saavad osa meie heategevusprojektist! 
Terve maja oli detsembri jooksul täis saginat ning küpsetati piparkooke, kaunistati rühmaruume ja loomulikult harjutati jõuluvanale esitatavaid etteasteid. Kõike ikka selleks, et kui kätte jõudis see kõige tähtsam aeg, jõulupidu, oleks nii meie ümbrus kui me ise selleks valmis! Meie hoovis nähti isegi päkapikke jooksmas, kui ühel tavalisel talvisel hommikul olid meie õuealaga tutvuma sattunud 3 tegelast. 
Oh mis vahvad jõulupeod meil sellel aastal olid! Algas see meie nunnukate üritusega, mille koodnimeks oli "Päkapikubeebi" ja kulmineerus etendusega Ploomipuu laste poolt. Vanematel oli koos lastega võimalik lustida ja tantsida ning näha oma laste silmis ehtsat jõulurõõmu. Erilised tervitused muusikaõpetaja Katrele ning kõigile rühmameeskondadele, kes aitasid lastel just nii südamlikud ja sisukad peod kokku panna. 
Vahepeal jõudsime veel põigata Kallavere Keskkooli "Talve võlumaa" üritusele ning jagada töötoas lõhnavate jõuluehete meisterdamise oskust. Ka selle aasta sõbrakingid Maardu teistele haridusasutustele olid just needsamad käsitsi meisterdatud lõhnavad jõuluehted. 
Veel enne, kui tähtsad pühad kätte jõuavad, jõudsime üheskoos loodetavasti panna aluse uuele traditsioonile - ühisele jõululõunale. Kõik rühmad olid saalis katnud lastele lauad ning koos sai maitsta hapukapsast ja verivorsti. Etenduse ja lauludega esines Pirnipuu rühm ja koos veedeti mõnusalt aega jõululaulude taustal. 
Päris viimaseks ühisürituseks aga jäi jõulutrall, kus kõik rühmad koos said tantsida ja möllata õpitud jõulumuusika saatel. Oli erakordselt meeleolukas! 
Soovime kõigile oma lastele ja nende peredele, kolleegidele ning sõpradele imelist jõuluaega! 

Lisa kommentaar

Email again: